Крылова и партнеры  /  Попереджувальне маркування

Попереджувальне маркування

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

У більшості випадків біля зареєстрованої торгової марки ви побачите маленьке позначення, це і є попереджувальне маркування. Прикладом такого маркування може бути обведена в коло, латинська буква «R», маленькі букви «ТМ», а також слова «Trademark» або «Registered Trademark» (укр. «зареєстрований знак») і «Marque deposee» так само «Marca registrada». Попереджувальне маркування ставиться Патентним відомством і ставиться з метою повідомлення третіх осіб про те, що дана торгова марка зареєстрована і охороняється законом.

Кілька варіацій трактування таких знаків. Наприклад: попереджувальне маркування «ТМ» ставиться для торгової марки, поданої в Патентне відомство на реєстрацію, але на яку охоронний документ (свідоцтво), ще не видано. Ще один приклад, попереджувальне маркування «R» призначене для зареєстрованої торгової марки, яка вже отримала охоронний документ (свідоцтво). Але це на рівні рядової людини, далеко не фахівця з інтелектуальної власності, яка в свою чергу зможе дати не тільки розшифровку, але і більш детальну інформацію з тієї, ж Паризької конвенції.

Хороший спеціаліст зобов’язаний володіти як теоретичними, так і практичними навичками в своїй області, і фахівець із захисту інтелектуальної власності не виняток. Він зобов’язаний прочитати і не знати норми Паризької конвенції, і вільно володіти ними, щоб у клієнта не складалося враження, ніби він її ні разу не відкривав.

Норми, яка регулювала б питання, в яких випадках повинне ставитися попереджувальне маркування, а саме, що «ТМ» призначена для тієї торгової марки, яка була подана на реєстрацію, а «R» використовується в тому випадку коли торгова марка вважається вже зареєстрованої, в Паризькій конвенції не існує.

Щоб не складалося враження, ніби хтось хоче ввести вас в оману або заплутати розглянемо основні можливі варіації попереджувальних маркувань: Registered Trademark, зареєстрована торгова марка, Marks Registrada, Marfue deposee, R (в кружечку), ТМ (скорочено від Trademark) і т .п.

З цього можна зрозуміти, що попереджувальне маркування, виконане в формі ТМ або ж R, в принципі одне й те саме, а отже істотних відмінностей між ними не існує.

Можна зробити певні висновки при аналізі норм Закону України, що стосуються попереджувального маркування. По-перше, немає обов’язкової вимоги щодо проставлення попереджувального маркування. Власник може її ставити чи не ставити на свій розсуд. По-друге, зовнішній вигляд попереджувального маркування може бути обраний за бажанням власника торгової марки, а значить будь-яким.

Цікавий факт, що у всіх країнах принцип один і той же, але при цьому можуть бути невеликі відмінності. Наприклад, в США передбачено в нормі закону, що попереджувальне маркування в обов’язковому порядку повинне проставлятися біля зареєстрованої торгової марки, в зворотному випадку власник позбавляється прав на її захист.

посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ