Крылова и партнеры  /  Захист авторських, суміжних прав

Захист авторських, суміжних прав

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

Захист патентних прав, як і захист суміжних з ними прав інтелектуальної власності (в тому числі захист авторського права), забезпечується передбаченими нашим законодавством способами з урахуванням наслідків порушення цього права. Будь-які особи, які використовують продукт інтелектуальної праці, мають право користуватися ним тільки при наявності згоди автора або правовласника, за винятком випадків використання даного продукту в межах винятків, встановлених законодавством (цитування, продаж примірників продукту інтелектуальної праці, правомірно випущених в цивільний обіг за згодою правовласника, і т.д.). Щоб законно підтвердити згоду на використання інтелектуальної власності іншими особами (які не мають виняткового права на ІВ), укладається ліцензійний договір між користувачем правовласником. Отже, щоб довести наявність порушення авторського права на інтелектуальну власність необхідна наявність таких обставин:

  • факт використання продукту інтелектуальної праці якимось способом (вчинення відносно інтелектуальної власності одного з видів дій, передбачених Цивільним кодексом;
  • відсутність ліцензійного договору з правовласником. Якщо вина порушника не доведена, він все ж зобов’язаний припинити порушення авторських прав, а також не виключає можливості застосування в його відношенні спеціальних заходів, які спрямовані на захист виключних прав. Іноді Цивільний кодекс може встановити спеціальні способи захисту авторських прав, які призначені для застосування виключно при порушеннях в окремих випадках, зокрема, норми про можливість стягнення спеціальної фінансової компенсації за порушення права.
посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ