Патентования по системі РСТ

Патентование изобретений в других странах

Про безперечних перевагах системи РСТ (Договору про патентну кооперацію - Patent Cooperation Treaty) при патентування винаходів за кордоном можливо говорити, посилаючись, перш за все, на наявну статистику поданих міжнародних заявок.

З моменту подачі першої заявки РСТ (1978 г.) число поданих в світі РСТ заявок зросла до цифри, що перевищує вже 2 млн. Так, за попередній рік (2012 р) загальна кількість міжнародних заявок склало близько 200 тисяч. До Договору про патентну кооперацію приєдналося на сьогоднішній день 148 держав.


Слід зазначити, що в рамках РСТ не передбачена видача єдиного патенту (як це передбачено, зокрема, Євразійської патентної конвенції), регламентуються дії по міжнародній заявці тільки на її міжнародної фазі, а в національній фазі даної заявки вступають в силу ті норми, які передбачає національне патентне законодавство конкретної країни.

Міжнародну заявку можливо розглядати як «надбудовних» по відношенню до традиційної національної заявці, що подається в Патентне відомство. Але незважаючи на те, що міжнародні заявки входять в національні фази в (30-31) -місячний період з моменту заявленого пріоритету або ж від дати міжнародного подання (для України - 31-місячний період), ці заявки в даний час є найбільш затребуваними при зарубіжному патентуванні в силу наступних переваг:

  • подається єдина міжнародна заявка на встановленому для конкретної держави мовою (для України - російською або англійською) відповідно до встановлених формальними вимогами до такої заявці;
  • резервується певний запас часу (30-31 місяць) для вибору необхідного кола країн патентування та вишукування, при необхідності, фінансових можливостей;
  •  проведення пошуку міжнародного типу одним з Міжнародних пошукових органів, приписаним для кожної держави (для України - Патентне відомство Російської Федерації (ФИПС, Москва) і Європейського патентного відомства (ЄПВ));
  • централізована публікація міжнародної заявки на одному з робочих мов РСТ (з публікацією реферату англійською мовою) та забезпечення можливості тимчасової охорони такої заявки;
  • надання різних пільг при оплаті міжнародних мит (для України надана 90% -ва знижка по оплаті основною міжнародною мита і 75% -ва знижка за міжнародний пошук, що проводиться в ЄПВ).

При уявній простоті оформлення міжнародної заявки (по суті вимоги щодо оформлення міжнародної заявки практично такі ж, що і для відповідної національної заявки) все ж слід звертатися до фахівців, які мають практичний досвід роботи з такими заявками, щоб уникнути можливих додаткових витрат на національних фазах цієї заявки в обраних державах.
Так, якщо заявник при подачі міжнародної заявки, впевнений, в тому, що РСТ заявка перейде на європейську фазу, доцільно таку заявку подавати англійською мовою з вимагання проведення міжнародного пошуку в ЄПВ.
Слід також пам'ятати, що ряд європейських країн в системі РСТ передбачає отримання патентів тільки через ЄПВ. До таких країн належать Бельгія, Кіпр, Франція, Греція, Ірландія, Італія, Латвія, Монако, Мальта, Нідерланди, Словенія.
ЄПВ тільки в системі РСТ надає пільги для України, а при входженні в європейську фазу заявник повинен оплатити офіційні мита в повному обсязі. Якщо формула винаходу має багато пунктів, в тому числі і незалежних, загальна сума офіційних мит стає досить суттєвою.

посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ