Наші клієнти
Житомирский мясокомбинат Конти Андрушивський маслосирзавод Корпорация 'Артериум' Billa Компания 'Экми'

ключові слова сайту:

- патентування винаходів;
- реєстрація товарного знаку;
- реєстрація торгової марки;
- захист інтелектуальної власності.

Корисні статті / Головні переваги патентування винаходів РСТ

Головні переваги патентування винаходів РСТ301


 Використовуючи традиційну систему патентування, винахідник для отримання патенту в декількох країнах подає заявки на патент в кожну з цих країн. Дуже важливо подавати заявки на винаходи в суворо встановлені терміни. Тому необхідно стежити за тим, щоб всі заявки були подані до закінчення 12 місяців від дати подання першої заявки. Це пов язано зі збереженням конвенційного пріоритету (тобто дати першого подання заявки). При цьому заявник повинен знати, що існують формальні вимоги кожної з країн до подання заявки. При поданні заявки на винахід необхідно враховувати наступні фактори:
  1. Заявка повинна бути на мові конкретної країни;
  2. Вести листування з Патентним Відомством кожної країни необхідно виключно через патентних повірених. В іншому випадку це листування може бути визнане незаконним.
  3. Необхідно вчасно і в повному обсязі сплачувати передбачені в кожній країні мита. Така система може виявитися досить складною для заявника винаходу. Особливо уважно необхідно підходити до питань отримання патентів у різних країнах.

Якщо у заявника винаходу є необходжімость отримання патенту одразу в усіх країнах одного регіону, то йому варто скористатися перевагами регіональної системи патентування. Це пов язано з тим, що країни ряду регіонів (наприклад, Європи, СНД, Азії, Африки) підписали регіональні договору про отримання одного патенту, який буде діяти у всіх країнах регіону. На підставі підписання таких договорів з явилися:

  1. Європатент, який охоплює основні країни Європи.
  2. Євроазійський патент, який охоплює ряд країн СНД.
  3. Патенти ARIPO і ОAP, які охоплюють ряд країн Африки.

Основною перевагою одержання регіонального патенту є те, що подючи одну заявку на винахід, заявник може отримати патент, який діє в будь-якій країні-учасниці угоди.

Однак, бувають випадки, коли заявнику винаходу необхідно отримати патент на винахід не тільки в країнах, що входять у відповідну регіональну систему. У цьому випадку найбільш правильно виконати патентування за системою РСТ. У відповідності з цією системою винахідники країн, що підписали Договір можуть подавати одну Міжнародну заявку. Ця заявка має силу правильно оформленої національної заявки кожної з країн, що відносяться до підписаного Договору.

Відзначимо головні переваги патентування винаходів за системою РСТ:

  1. Заявник винаходу не повинен оплачувати підготовку заявок на один і той самий винахід в різні країни.
  2. Заявник винаходу має більше часу для вирішення питання про необхідність патентування свого винаходу в різних країнах.
  3. Заявник винаходу має можливість дати замовлення патентному повіреному на виконання робіт Міжнародного пошуку та міжнародної експертизи. Після виконання такого пошуку винахідник має можливість більш осмислено підійти до питання переходу на стадію отримання національних патентів (або вчасно змінити домагання). Це призведе до скорочення непотрібних витрат.