Наші клієнти
Житомирский мясокомбинат Конти Андрушивський маслосирзавод Корпорация 'Артериум' Billa Компания 'Экми'

ключові слова сайту:

- патентування винаходів;
- реєстрація товарного знаку;
- реєстрація торгової марки;
- захист інтелектуальної власності.

Корисні статті / Фірмове найменування

Фірмове найменування300


 Відповідно до Паризької Конвенції про охорону промислової власності, до якої приєдналася і Україна, фірмове найменування поряд з винаходами, корисними моделями, промисловими зразками і товарними знаками належить до об єктів промислової власності. Відповідно до статті 8 фірмове найменування охороняється в усіх країнах, що приєдналися до Конвенції, без обов язкового подання заявки чи реєстрації і незалежно від того, чи є воно частиною товарного знака.

Якщо товарний знак дозволяє відрізняти товари або послуги підприємства, то фірмове найменування дозволяє розпізнавати виробників цих товарів або послуг, і характеризує репутацію і становище підприємства на ринку. Тому для підприємств з хорошою репутацією дуже важливо, щоб його фірмове найменування не використовувалося іншими учасниками ринкових відносин, вводячи в оману споживачів його товарів.

На Україні є достатня правова база для захисту від неправомірного використання фірмового найменування. Це в першу чергу чинне "Положення про фірму" від 22.06.1927г. і Закон України "Про захист від недобросовісної конкуренції" від 7.06.1996г., відповідно до яких кожен власник підприємства (а отже і фірмового найменування) може вимагати в судовому порядку або в порядку рішення Антимонопольного комітету припинення використання тотожного або схожого фірмового найменування та відшкодування збитків, завданих таким користуванням.

Законом України "Про внесення змін до Закону України" Про підприємництво", від 05.04.2001 № 2356-II (стаття 2) забороняється використання найменувань тотожних найменувань іншого об єкта підприємницькою діяльності, внесених уівідповідності реєстр.

Конфлікт з фірмових найменувань виникає, Якщо інтереси їхніх власників стикаються на ринку. Як один з прикладів такого конфлікту можна назвати судовий спір, що виник між ЗАТ "Альфа Капітал Україна" і ТОВ УФК "Альфа Капітал" через схожість фірмового найменування.