Наші клієнти
Житомирский мясокомбинат Конти Андрушивський маслосирзавод Корпорация 'Артериум' Billa Компания 'Экми'

ключові слова сайту:

- патентування винаходів;
- реєстрація товарного знаку;
- реєстрація торгової марки;
- захист інтелектуальної власності.

Корисна інформація / Юридичні консультації з питань інтелектуальної власності

Юридичні консультації з питань інтелектуальної власності 0


 Порушення авторських, суміжних, патентних прав тягнуть за собою матеріальний і моральний збиток для авторів та інших власників об єктів інтелектуальної власності. Питання, пов язані з виплатою авторської винагороди, з висновком авторського та ліцензійного договорів, з використанням товарного знаку без свідоцтва про реєстрацію, постійно виникають у власників або власників об єктів інтелектуальної власності і не завжди вирішуються правильно.

Наприклад, договір франчайзингу, який вже давно поширений у всьому світі, у нас взагалі не отримав ще законодавчого регулювання. На ринку України деякі підприємства вже працюють за системою франчайзингу, проте в цілому такий метод ведення бізнесу залишається незрозумілим і складним для більшої частини наших підприємців.

Досить складними бувають відносини роботодавця і творця об єкта інтелектуальної власності, такого як службовий винахід, твори мистецтва, створені за трудовим контрактом. Хто має виключне право на такі об єкти: безпосередній творець або роботодавець? Такі і ще багато питань виникають на практиці при створенні об єктів інтелектуальної власності.

На сьогоднішній день актуальними є питання ведення бізнесу із зарубіжними компаніями. Чи можна починати бізнес, Якщо товарний знак або будь-який інший об єкт інтелектуальної власності зарубіжної компанії не зареєстрований на території України і як бути, Якщо подібний знак вже зареєстрований на її території?