Наші клієнти
Житомирский мясокомбинат Конти Андрушивський маслосирзавод Корпорация 'Артериум' Billa Компания 'Экми'

ключові слова сайту:

- патентування винаходів;
- реєстрація товарного знаку;
- реєстрація торгової марки;
- захист інтелектуальної власності.

Корисна інформація / Особливості ведення господарських договорів

Особливості ведення господарських договорів 0


 Існує достатньо типових контрактів і договорів, які сторони використовують для врегулювання своїх взаємин. Проте, як свідчить практика, такі типові договори не завжди охоплюють всі необхідні моменти у правовідносинах, не завжди чітко визначають обсяг прав і зобов язань сторін. Через це в судах роками розглядаються справи про розірвання договорів, про невиконання або неналежне виконання зобов язань і т.д.

Тому дуже важливо при укладанні договорів враховувати специфіку діяльності сторін та їх реальні можливості. У договорі ж необхідно завжди чітко визначати права і обов язки сторін, порядок розрахунків, відповідальність сторін та умови розірвання договору. Ці моменти, мабуть, є найбільш важливими при встановленні ділових відносин та укладення договорів.

Також на сьогоднішній день широко поширеним стало укладання ліцензійних договорів на об єкти інтелектуальної власності. На українському ринку з явилося багато популярних знаків для товарів і послуг, економічно вигідних винаходів, творів мистецтва, промислових зразків і, відповідно, охочих їх використовувати. Правильно оформлений ліцензійний договір - запорука цивілізованих відносин суб єктів господарської діяльності.

У ліцензійному договорі необхідно чітко визначити межі використання об єкта інтелектуальної власності, захистити власника таких об єктів від порушення його виключного права. Ліцензійний договір обов язково повинен містити умову про те, що якість товарів і послуг, виготовлених чи наданих за ліцензійним договором, не буде нижчою від якості товарів і послуг власника свідоцтва.