Крылова и партнеры  /  Поняття патенту - основа правового захисту

Поняття патенту – основа правового захисту

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

Патент — Виключне право патентовласника на винахід, корисну модель або на промисловий зразок. За ідеєю патенти повинні сприяти винахідницькій діяльності. На практиці отримання патенту дорогий і каламутний процес, і винахіднику майже неможливо продертися крізь ці бюрократичні та фінансові перепони. Переважна більшість патентів видається великим корпораціям, які ведуть між собою патентні війни. Патентне законодавство впливає на життя більшості людей в меншій мірі, ніж копірайт, але воно призводить подорожчання технічного прогресу і його уповільнення.

Патенти часто критикуються за складну корумповану систему їх видачі та відкликання. Особливо шкідливими є софтверні патенти, які стосуються алгоритмів, і принципів дії програм. Вони заборонені законодавством більшості країн, проте не січуть потік бажаючих запатентувати якусь математичну операцію і дерти гроші за просто так.

Початковий сенс патентів перебував в заохоченні технологічних інновацій і запобіганні приховування винаходів як комерційних таємниць. До кінця середніх віків практично все виробництво в Європі було зосереджено в руках цехів, тобто закритих промислових корпорацій. Цех це організація для якої основною ідеєю є егалітарний принцип. Тобто всі хто входить в цех (працюють в даній області), повинні мати можливість конкурувати порівняно однаковою зброєю. Якщо виробнику дозволити вводити будь-які поліпшення, то принцип “рівності зброї” буде обов’язково порушений. Виходячи з цих міркувань, цехи ведуть боротьбу проти всіх новинок, в чому б вони не полягали. З точки зору цеху винахідник є лише перешкодою, здатною зруйнувати складну систему старовинної організації, організованої з великими труднощами і яка приносить великі доходи своїм членам. Слабка королівська влада, в своїй боротьбі з дворянами, потребувала підтримки буржуазії (яка практично повністю була цеховиками), але в міру зміцнення монархій потреба в такій підтримці відпала і навіть навпаки потрібне було значне обмеження влади буржуазії. Спочатку патенти видавалися королем і були монополією, наданою конкретній особі. Причому треба відзначити, що патент видавався за бажанням короля, а винахідник міг тільки постаратися привернути до себе увагу. І тільки пізніше “привілей” поступово стає “правом” винахідника на монополію.

Патенти в сучасному розумінні цього слова з’явилися у 1474 році у Венеціанській Республіці. В цьому році було видано указ, згідно з яким про реалізовані на практиці винаходи необхідно було повідомляти республіканських властей, з метою запобігання використанню винаходів іншими особами. Термін дії патенту становив 10 років.

У 1623 році в Англії видано «Статут про монополії», згідно з яким патенти видавалися на «проекти нових винаходів». Перший патентний закон США (Patent Act) видано в 1790 році.

У Росії в 1812 вперше з’являється перший загальний «Закон про привілеї», а в 1830 році законом від 30 березня встановлюються основні поняття патентного права.

За матеріалами: www.anticopyright.ru

посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ