Крылова и партнеры  /  Процедура реєстрації торгової марки

Процедура реєстрації торгової марки

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

Торгова марка – це позначення, створене для того, щоб один товар або послуга, пропоновані одним виробником, могли відрізняться від інших товарів і послуг від іншого виробника. Торгова марка повинна мати розпізнавальну здатність, тобто бути досить легко впізнаваною і не повинна вводити в оману, тобто повністю відображати суть, зображену на ній.

Уявлення про те як повинна виглядати ваша торгова марка (словесна, образотворча або комбінована). Малюнок, ескіз або макет, на якому буде відображена ваша торгова марка.

Процедура реєстрації торгової марки представляє з себе таку послідовність:

Попередня перевірка (пошук) торгової марки – на цьому етапі ви звіряєте свою торгову марку з уже існуючими і вже поданими на реєстрацію торговими марками. Цей етап не є обов’язковим, але пропускати його дуже не рекомендується, тому що через недосконалість законодавства в Україні про відмову в реєстрації торгової марки через схожість ви дізнаєтеся приблизно через рік після подачі заявки, що звичайно ж не є оптимальним шляхом реєстрації торгової марки .

Безпосередньо подача заяву про реєстрацію торгової марки. Ось його етапи:

  • Необхідно принести зображення торгової марки в форматі .сdг або .аі, які забезпечують найбільш точну передачу кольору, хоча можна мати з собою і інші формати зображень.
  • Заповнити анкету заявника торгової марки. В анкеті вказуються товари і послуги, для яких буде застосовуватися торгова марка.

Вартість подачі заявки на реєстрацію торгової марки одного класу МКТУ10 включає:

Державний збір за подачу заявки на торгову марку по одному класу (будь-якого з 45-ти) = 1000 грн;

Державний збір за подачу заявки на торгову марку в кольорі = 500 грн;

Вартість подачі заявки на Знак для товарів і послуг з 2-м і більше класів МКТУ10 включає:

всі вищевказані платежі за подачу заявки на торгову марку (товарний знак) (п. 8);

Державний збір за подачу заявки в розмірі 1000 грн за кожен наступний клас торгової марки понад одного.

Експертиза заявки на реєстрацію торгової марки проводиться в термін до півтора років від дати подання. Як правило, Рішення про реєстрацію торгової марки або Попередня відмова в реєстрації товарного знака приходять десь через рік. У процесі експертизи можуть приходити запити з проханням уточнити, змінити або доповнити матеріали Заявки на реєстрацію торгової марки.

Існує також можливість проведення прискореної експертизи Заявки на реєстрацію торгової марки. Вона може проводитися: відразу після подачі Заявки на реєстрацію торгової марки або вже через 6 місяців після подачі Заявки. Прискорена експертиза заявки на реєстрацію проводиться в місячний термін. Вартість проведення прискореної експертизи заявки на реєстрацію торгової марки через 6 місяців після подачі Заявки по одному класу МКТП для словесного товарного знака – 2400 грн. Якщо товарний знак комбінований, то вартість проведення прискореної експертизи заявки на реєстрацію торгової марки через 6 місяців після подачі Заявки по одному класу МКТП становитиме – 3960 грн.

Після проведення експертизи Укрпатент видає “Рішення про можливість реєстрації знака для товарів і послуг”. Далі повинне бути оплачене держмито в розмірі 85 гривень, після цього в місячний термін вам видають свідоцтво на торгову марку для товарів і послуг.

посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ