Крылова и партнеры  /  Суб'єкти авторського права

Суб’єкти авторського права

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

Початковим суб’єктом авторського права завжди є фізична особа, творчою працею якої створено твір науки, літератури чи мистецтва, а також інша інтелектуальна власність – автор. Автору належить весь комплекс авторських прав – особисті немайнові права і виняткове право (майнове право) на використання твору в будь-якій формі і будь-яким, що не суперечить закону способом. Особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору, вважається його автором, якщо не доведено інше (т. зв. «презумпція авторства»). При опублікуванні твори анонімно або під псевдонімом (за винятком випадку, коли псевдонім автора не залишає сумніву в його особистості) видавець, ім’я або найменування якого позначено на творі, вважається представником автора і в цій якості має право захищати права автора і забезпечувати їх здійснення. Це положення діє до тих пір, поки автор такого твору не розкриє свою особистість і заявить про своє авторство.

Також суб’єктами авторського права можуть бути особи, які мають виключні права на твір, який перейшов до них від автора з різних причин. Такі суб’єкти називаються правовласниками. Такими правовласниками можуть бути:

     

  • різні підприємства (видавництва, радіо і телекомпанії і т. д.), які отримують виключне право на використання твору;
  •  

  • роботодавці, якщо твір створено службовцям, які працюють за наймом, то виключне право на твір виникає, як правило, у наймача;
  •  

  • замовники, в разі створення твору образотворчого мистецтва чи фототворів за договором замовлення;
  •  

  • спадкоємці автора чи іншого власника авторського права (авторське право спадкоємців обмежене певним терміном, який починає текти після смерті автора, а також в ряді випадків і за обсягом).
посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ