Крылова и партнеры  /  Товарний знак - правова основа підприємства

Товарний знак – правова основа підприємства

Статьи регистрация торговых марок, патентный поверенный

Під поняттям товарний знак (англ. Trademark) мається на увазі позначення, яке служить для індивідуалізації товарів, виконуваних робіт або послуг юридичних або фізичних осіб.

Товарний знак це позначення, яке необхідно споживачам для того щоб відрізняти товари і послуги одних юридичних або фізичних осіб від товарів і послуг інших юридичних або фізичних осіб.

Законом визнається виключне право на товарний знак, яке засвідчується свідоцтвом на товарний знак. Іншими словами правовласник товарного знака має право використовувати цей товарний знак, їм розпоряджатися і забороняти його використання іншими особами, але тільки в цивільному обороті, зокрема:

  • на товарах, на етикетках, упаковках цих товарів, які виробляються, продаються, рекламуються або іншим чином вводяться в цивільний оборот;
  • при виконанні робіт, наданні послуг (у разі знака обслуговування);
  • на документації, пов’язаній з введенням товарів в цивільний оборот;
  • в пропозиціях до продажу товарів, виконання робіт, надання послуг, а також в оголошеннях, на вивісках і в рекламі;
  • в мережі Інтернет, зокрема в доменному імені і при інших способах адресації.

У якості товарних знаків можуть бути використані різні позначення: словесні, образотворчі, об’ємні, комбіновані, звукові, тривимірні і інші позначення, також можуть використовуватися комбінації цих елементів. Також товарний знак може бути зареєстрований в будь-якому кольорі або колірному сполученні.

Для того щоб отримати виняткові права на торговий знак (стати правовласником) – необхідно зареєструвати торговий знак в уповноваженому державному органі. Після реєстрації торгового знака правовласник отримує свідоцтво на торговий знак. Термін дії такого свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки в Патентне відомство. Протягом останнього року дії, за клопотанням власника, після сплати відповідного державного збору свідоцтво може бути продовжено терміном на 10 років, і так необмежену кількість разів.

посмотреть контакты

КРЫЛОВА И ПАРТНЕРЫ

КОНТАКТЫ