Інтелектуальна власність передбачає наступні форми захисту: захисний документ, який засвідчує авторство, виключне право і пріоритет винаходу, термін дії якого залежить безпосередньо від об’єкта патентування та становить 10 – 25 років.
Ліцензія – угода або документ, який дає право на виконання певних дій, що видається терміном не менше ніж 5 років
Право на відтворення – правова норма, яка регулює відносини відтворень літературних творів, аудіо-, відеотворів, мистецтва).
Позначення використовувані для індивідуалізації продукції, послуг, що надаються або виконуваних робіт (знаки обслуговування, товарні знаки).
Фірмове найменування як захист інтелектуальної власності з моменту реєстрації вважається безстроковим, виключним правом на його використання має юридична особа, на яку зареєстровано фірмове найменування
Інтелектуальна власність: особливості, категорії
Інтелектуальна власність визначається як системи інститутів виняткових прав, які належать як до патентоздатних правових об’єктів, так і до об’єктів, що не реєструються
Незареєстровані об’єкти інтелектуальної власності, якими є об’єкти авторського права, комерційна інформація і виробничі, технологічні, технічні секрети охороняються від незаконного привласнення та копіювання іншими особами.
Інтелектуальну власність поділяють на дві категорії:
Промислова власність (винаходи, промислові зразки, товарні знаки)
Авторське право (художні та літературні твори, твори образотворчого мистецтва, архітектурні споруди).
Крім того, охороною інтелектуальної власності займаються професійні патентні повірені, які надають повне сприяння при оформленні, супроводі об’єктів інтелектуальної власності.